Linux Hosting Paketleri


Başlangıç Linux
12,90 TL/Aylık
Satın Al
 • Web Sitesi
  1 Adet Web Sitesi
 • Veritabanı
  1 MySQL
 • Aylık Trafik
  10 GB Aylık Trafik
 • Disk Alanı
  1 GB SSD Disk
 • Eposta
  5 Adet E-Posta
 • Destekleme
  PHP & MySQL

Standart Linux
21,90 TL/Aylık
Satın Al
 • Web Sitesi
  2 Adet Web Sitesi
 • Veritabanı
  10 MySQL
 • Aylık Trafik
  30 GB Aylık Trafik
 • Disk Alanı
  10 GB SSD Disk
 • Eposta
  20 Adet E-Posta
 • Destekleme
  PHP & MySQL

Limitsiz Linux
199,90 TL/Aylık
Satın Al
 • Web Sitesi
  5 Adet Web Sitesi
 • Veritabanı
  SINIRSIZ MySQL
 • Aylık Trafik
  SINIRSIZ Aylık Trafik
 • Disk Alanı
  SINIRSIZ SSD Disk
 • Eposta
  SINIRSIZ Adet E-Posta
 • Destekleme
  PHP & MySQL
_

Linux Hosting

Linux Hosting paketleri PHP yazılım diline sahip MySQL veri tabanı ihtiyaçların karşılanması amacında hazırlanmış olan Hosting paketleridir. İşletim sisteminin barındırma alanı ve altyapı hizmet olanağı sağlayan Linux Hosting paketleri en çok tercih edilen Hosting hizmet paketlerindendir.


Linux Hosting hizmet paketlerinde kullanımın artmasının bir nedeniyse WordPress’ in dünya ve ülke çapında kullanımının yoğun olmasıdır.WordPress sitelerin sahip olduğu PHP yazılımı ve MySQL veri tabanında var olan hazır vaziyetteki web site uygulamasıdır.


Web sitesi açmak isteyen kullanıcılar daha yüksek performans ve bütçeye uyumlu olması nedeniyle Linux Hosting paketlerini kullanmaktadırlar. Bu nedenle de yaşanabilecek uyum sorunlarını engellemiş olurlar.


İhtiyaçlarınıza en uygun Linux Hosting Paketleri'ni Omikron Yazılım Hizmetleri ve Dijital Reklam Ajansı'ndan en uygun fiyatla alın, kaliteli hizmetin keyfini çıkarın.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Hosting Ne İşe Yarar?

Web sitenizin içerisinde bulunan yazılar, resimler, fonksiyonlar gibi faktörlerin yani kısacası sitenizin yayılması için gerekli olabilecek ne varsa Hosting hesabınızda saklanmaktadır. Site ziyaretçileri tarayıcı üzerinden adresinizi yazdıklarında sitenize yönlendirileceklerdir. Bir sitenin Hosting hesabı yok ise web üzerinden o siteye ulaşım mümkün olmayacaktır.

 

 Linux Hosting Nedir?

GNU tabanlı ve uygulama sunucuları ile yazılmış olan bu hizmet, web uygulama ve sitelerinin barındırılma hizmetidir. Linux hosting paketlerindeki uygulamalar, PHP tabanlı olan programlama ve MyQL tabanlı sunucu kullanan uygulamalarla tamamen uyumlulukla çalışmaktadır. Omikron  Yazılım Hizmetleri ve Dijital Reklam Ajans’ından hizmet almak için web sayfamızı ziyaret edebilir, işinize yarayabilecek diğer hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

 

Windows Hosting Nedir?

Windows işletim sisteminin olduğu sunucular da var olan barınma alanına Windows Hosting denilir.  HTML, ASP.NET, ASP programlama dilleri ile herhangi bir sorun olmadan çalışmakta olan Web Hosting türüdür.

 

Kurumsal Hosting Nedir?

Kurumların ihtiyaç duyduğu yüksek performanslı, sabit bir site yayını ve kotası yüksek olan e-mail hizmetlerinin hibrit birleştirilmiş haline Kurumsal Hosting denmektedir.  Hosting hizmetleri için sitemizin içerisinde barındırdığı hizmetlerden yararlanabilir, Omikron  Yazılım Hizmetleri ve Dijital Reklam Ajans’ının hizmet kalitesini tecrübe edebilirsiniz.

 

Neden Hosting Satın Almalıyım?

Hosting’i satın alma nedenlerinizden bazıları kısaca alttakiler gibidir ;

 • Kendinize ait bir web sitesi açarak hedef kitlenize ulaşmayı kolaylaştırabilirsiniz.
 • E- ticaret siteleri üzerinden pazarlama yaparak, ürün ve hizmetlerinizin satışını arttırabilir, gelir oranınızı yükseltebilirsiniz.
 • İşletmeye özel bir e-posta hesabı sayesinde kurumsal kimliğinizi güçlendirebilir, yazışmalarınızı bu hesap üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kurulan web sitesi sayesinde binlerce kişiye ilham olabilirsiniz.
 • Bilgi sahibi olduğunuz alanlarda blog yazıp bir blog sayfası edinerek kendi markanızı oluşturabilirsiniz.
 • Reklam geliri yüksek olan sayfalar açarak, gelirinizi yükseltebilirsiniz. Örneğin; Spor, Teknoloji, Moda, Seyahat gibi sayfalar.

 

Hosting Satın Aldım, Sitemi Kendim Kurabilir Miyim?

Hosting’i satın aldıktan sonra kolaylıkla sitenizi kurabilirsiniz. Bunun için bir Webmaster ya da yazılımcıya ihtiyacınız olmamaktadır. Dakikalar içerisinde WordPres kurulumu mümkündür. Yani çok kısa bir süre zarfında web sitenizi kurabilirsiniz. Kurulumu başlattıktan sonra ise teknik bilgiler, sistem sayesinde otomatik olarak yapılmaktadır.

 

Web Hosting Nasıl Çalışır?

Web Hosting, sitenizin internet üzerinde yayınlanmasını sağlamaktadır. Sunucu olarak adlandırılan bilgisayarlarda, kendi sitenizdeki görseller, yazılar ve benzeri olan tüm verilerin depolanabilmesi için kiralanması gereken alandır.

Müşteri odaklı personelleri ve profesyonel hizmetiyle Omikron  Yazılım Hizmetleri ve Dijital Reklam Ajans’ı , siz değerli müşterileri için kaliteli bir Web Hosting hizmeti sunmaktadır.

 

Alan Adı Gizlemek Önemli Midir?

Bu işlemin web sitenize bir artısı ya da eksisi olmamaktadır.  Bu çalışmayı, spam mail yapan kişi ve ya kurumlardan saklamak amacında WHOIS bilgilerinizi 3. Şahısların erişimine kapatabilirsiniz.

 

Domain Transferi Nedir?

Domain transferi ikiye ayrılmaktadır. Bunlar iç ve dış transferlerdir. İç transferde kayıtlı bir Domainin farklı bir kullanıcıya, kayıt operatörü içerisinde transfer edilmesidir. Dış transferde ise mevcut Domainin farklı bir Domain kayıt operatörüne transfer edilmesidir.

 

Neden Domain Transferi Yapmalıyım?

Domain transferini, Domain yenileme tarihi geldiğinde yüksek ücret ödememek amacında yapabilirsiniz. Bu sayede maliyeti düşürebilir, ucuz Domain fiyatlarıyla yolunuza devam etmiş olursunuz. Bunun yanı sıra alan adınızı tek bir panelde toplayarak, Domain yönetiminizi daha da kolay hale getirebilirsiniz.

 

Domain Nedir?

Türkçe karşılığı alan adı olan domain name, web sitesinin fiziksel adıdır ve her web sitesinin bir domain adresi vardır. Siteye özel olan bu domainlere sadece sahibi erişilebilir ve kullanabilir.  Domain tarama ve site erişimlerini kolaylaştırır. Yani kısacası internet üzerinde yer edinmek isteyen herkes, bir Domaine sahip olmalıdır.

 

Domain Tescil Ettiğimde Ne Kadar Sürede Aktif Olur?

Omikron şirketinin web sitesinden almış olduğunuz hizmeti, çeşitli ödeme yöntemlerinden herhangi biriyle gerçekleştirdikten sonra, tescil ettiğiniz Domain hizmeti sisteme düştükten yaklaşık 15 dakika içerisinde aktif edilip sizlere teslim edilecektir.

 

Domain Uzantısı Nedir?

Domain uzantısı kısaca,  .com, .org, .net, gibi noktadan sonra gelen ve web sitesi için kaydedilen kısımdır.

 

Alan Adı Satın Aldım, Web Sitemi Nasıl Açabilirim?

Domain alımı site açmak için yeterli değildir. Alan adının alınması yalnızca web sitesinin açılması için gereken ilk adımdır. Bunun devamında ek olarak bir Hosting paketi de almanız gerekir. Omikron şirketinin web sitesinde bulunan Hosting paketlerinden yararlanarak yolunuza devam edebilir, Domain’iniz yoksa da Domain hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Domain Transferi Nasıl Yapılır?

Domain transferi için öncelikle mevcut durumdaki operatörünüzden Domain transferi için bir kod almanız gerekiyor. Siteniz üzerinden domain sorgulama işlemini gerçekleştirerek transfer yazan yere tıklamanız gerekir ve o kısma aldığınız transfer kodunu girerek, işlemi başlatmış olursunuz. Bu işlemin sonucunda Domain süreniz bir yıl daha uzamış olur.